Batıkent Meydan AVM İçi, Zemin kat No:41 Yenimahalle/ANKARA

Ankara Gülüş TasarımıAnkara gülüş tasarımında öncelikle hastanın şikayetlerini ve beklentilerini belirlemek önemlidir. Gülüş tasarımı yapılırken hastanın yüz şekli, dudak yapısı, dişlerin uzunluğu, dişlerin renk, şekil ve morfolojisi, dudak diş uyumu göz önünde bulundurulur. İlk seansta hastadan ağız içi-ağız dışı fotoğraflar alınır ve alt üst çene dişleri, dişlerin kapanışı dijital olarak taranarak modeller elde edilir. Modeller ve hastanın ağız içi- yüz fotoğraflarıyla değerlendirmeler yapılıp mevcut problemler tespit edilir. Dijital ortamda bilgisayar programlarından yararlanarak ölçümler yapılıp hastanın yüz şekline uygun geçici restorasyonlar hazırlanıp, hastanın fikirleri alınır.

Gülüş Tasarımı avantajları nelerdir?

Gülüş tasarımının en önemli avantajı hastanın tedavi öncesinde nasıl bir gülüşe sahip olacağını önceden görmesidir. Dijital sistemlerin olanakları kullanılarak tedavi kişiye özel yapılır. Hasta tamamen onay verdiği bir gülüşe kavuşabilir.

Gülüş tasarımı hangi işlemleri içerir?

Gülüş tasarımı kişiye özel olduğundan yapılan işlemler her hasta için farklı olacaktır. Yüz şekli, cinsiyet, yaş, hasta beklentileri gibi göz önünde bulundurulur. Öncelikle hastada var olan çürük dişler ve diş eti hastalıklarının tedavi işlemleri uygulanır. Sonrasında kişiye özel gingivektomi, diş beyazlatma, İmplant uygulamaları, porselen laminalar, kaplamalar ve ortodontik tedaviler yapılabilir.

Son Güncelleme Tarihi : 24 Nisan 2023

Sohbete Başla
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button