Batıkent Meydan AVM İçi, Zemin kat No:41 Yenimahalle/ANKARA

Yenimahalle diş beyazlatma, klinik tanımıyla dental bleaching, diş yüzeyinde çeşitli sebeplerle oluşmuş renklenmeleri gidermek ve estetik bir görünüm elde etmek için çeşitli beyazlatma ajanları kullanarak yaptığımız bir işlemdir.

Evde beyazlatma işlemi mümkün mü?

Diş beyazlatma işlemi iki tiptir. Bunlardan biri klinikte uzman hekimlerce uygulanan ofis tipidir. Bir diğeri ise kişi tarafından uygulanabilen home tipi beyazlatma sistemleridir. Yani evde beyazlatma mümkündür. Ancak diş yüzeyindeki renklenmenin fazla olduğu durumlarda ev tipi beyazlatma hastayı her zaman memnun etmeyebilir. Dolayısıyla ev tipi beyazlatma yapılmadan önce hekim tarafından yapılacak klinik muayene ile renklenmenin sebebini bulmak ve derecesini belirlemek; tedavi şeklini seçmek için en doğru yöntem olacaktır.

Kimler diş beyazlatma işlemi yaptırabilir?

Çeşitli sebeplerle (fazla çay-kahve tüketimi, sigara kullanımı, küçük yaşlarda bir takım antibiyotiklerin kullanımı gibi) oluşan renklenmeler dolayısıyla diş renginden memnun olmayan kişiler beyazlatma işlemi yaptırabilir. Ancak dişeti rahatsızlıkları olan, mine çatlakları veya yüzey bozukluğu görülen, diş hassasiyeti olan hastalar mutlaka bir uzman hekim görüşü almalı; bu konuda gerekli tedaviler yapıldıktan sonra beyazlatma işlemi yapılıp yapılamayacağına karar verilmelidir.

Son Güncelleme Tarihi : 18 Nisan 2023

Online Randevu Formu

Sohbete Başla
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button